Minu silmad nägid, mida keegi ei peaks nägema: gaasikambrid ehitatud õppinud inseneride poolt, mürgitatud lapsed haritud füüsikute poolt, tapetud imikud haritud haiglaõdede poolt, naised ja lapsed mahalastud ja põletatud kõrgkoolides õppivate üliõpilaste poolt. Nii kahtlen ma hariduses... Minu palve on teile: aidake oma õpilastel saada inimesteks. Teie töö ei tohi kunagi toota haritud koletisi, kogemustega psühhopaate, haritud Eichmanne. Lugemine, kirjutamine ja aritmeetika on tähtsad vaid siis, kui nad aitavad meie lastel olla inimlikumad.
Haim Ginott, kliiniline psühholoog, laste terapeut, õpetaja, raamatu “Õpetaja ja laste vahel” autor (New York: Avon, 1976).
Meie kalduvus on olnud keskenduda teadmiste, oskuste ja andekuse arendamisele, heites kõrvale peamise hariduse eesmärgi – kasvatada inimesi headeks inimesteks.
1. Universaalsed printsiibid ja elu eesmärgid
2. Vajadus arendada iseloomu
3. Edukas ettevalmistus perekondlikuks eluks
4. Õnneliku abielu rajamine
5. Abielukultuuri edendamine
6. Perekond kui armastuse kool
7. Tõelise armastuse ja seksuaalsuse eetika
8. Seksuaalse revolutsiooni tagajärjed
9. Maailmarahu
10. Konfliktide põhjused ja lahendused
11. Perekonnaelu haridus - milline suund valida
12. Rahukultuuri edendamine teenimise abil
13. Metodoloogia
“Andekatel inimestel tekib vahel kiusatus minna kergema vastupanu teed. Iseloom aitab seda vältida. Andekad inimesed võivad pidada end teistest paremaks ning oodata, et neile saaksid osaks privileegid. Iseloom aitab neil õigele arusaamisele jõuda. Andekaid inimesi kiidetakse selle eest, mida teised näevad neid rajamas. Kuid iseloom rajab nende sisemust. Andekatel inimestel on potentsiaal muuta maailma. Iseloom toob muudatuse nende sisemusse. Andekad inimesed on and maailmale. Iseloom kaitseb seda andi.” - John Maxwell