Maailma ei saa moodustada ilma perekonnata. Kui perega on midagi korrast ära, siis hukkub ka rahvas. Seetõttu määrab perekonna kasvatus kogu rahva tulevase saatuse. Kui on palju teiste hüvanguks elavaid perekondi, siis rahvas õitseb. Kui on palju ainult enda heaks elavaid perekondi, siis rahvas hukkub.
Missioon
Perekonnaföderatsioon Maailmarahuks ja Ühinemiseks (Family Federation for World Peace and Unification) töötab ülemaailmse rahu ja ühtsuse loomise nimel, keskendudes tugeva perekonna ja kogukondade tähtsusele. Meie missiooniks on edendada väärtusi ja tegevusi, mis aitavad ehitada maailma, kus kõik inimesed elavad harmoonias nagu üks suur perekond, sõltumata religioonist, rahvusest või kultuurist. Meie eesmärk on edendada kestvaid rahulikke suhteid ühiskonna igal tasandil, toetudes armastusele, abielule ja tugevale perekonnale kui ühiskonna alustaladele.
Väärtused
Perekonnaföderatsioon järgib selliseid põhiväärtusi nagu vabadus, armastus, tõde, ühtsus, abielu, perekond, loovus, võrdsus, ausus ja altruism.
Tänapäeval on palju asju, mis ohustavad selliseid väärtusi. Üheks suureks probleemiks on vabal seksil põhinev materialistlik kultuur, mis mõjub kõige hävitavamalt perekonnale, ühiskonna tähtsaimale institutsioonile. Väärtused, mis tugevdavad perekonda, peaksid olema kesksel kohal.
Tänapäeval on kesksel kohal indiviid ja tema õigused. Perekond on aga paljude sotsiaalsete probleemide lahendamise võti. Hästitoimivad pered loovad alkoholismist, narkootikumide kuritarvitamisest, kuritegevusest ja lahutusest vabad kogukonnad.
Üks halvimaid rünnakuid pereväärtuste vastu on tänapäeval pärit meelelahutustööstusest ja meediast. Sageli jutlustavad nad sõnumit, mis põhineb vabal seksil. Seksi kasutatakse sageli puhtalt äriliste huvide edendamiseks.
Usume, et seks kuulub abielu juurde. Abieluväline ja abielueelne seks muutuvad teie vaimses arengus ja intiimsuhte kujunemisel abikaasaga ainult häirivateks elementideks.
Üks olulisemaid põhimõtteid, mille järgimisest oleks kõigil tohutult kasu, on elada teiste hüvanguks, st oma kaasinimeste heaks ning teenida ja aidata teisi.
Teine oluline väärtus on seotud keskkonnaga. Jumala ideaal on, et meie, inimesed, näitaksime üles armastust ja hoolivust ümbritseva suhtes ning looksime maailma, kus inimesed ja looduskeskkond on üksteisega täielikus kooskõlas.
Rajajad
Rev Sun Myung Moon (1920-2012) ja tema abikaasa dr Hak Ja Han Moon. Pärast abiellumist 1960. aastal pühendasid nad kogu oma elu maailma loomisele, kus kõik inimesed saavad elada rahus, harmoonias ja õnnes.
Tuntud rahuisa ja rahuemana, töötasid nad väsimatult selle nimel, et võimaldada ja tugevdada pühendunud abielusid ja tugevaid ning terveid perekondi, mis on rahumeelsete ühiskondade alus ning edendada rahvusvahelist ja kultuuridevahelist leppimist.
Peale religiooni, rahvuse, rassi ja etnilise kuuluvuse oleme me kõik üks Taevase Vanema inimperekond, Jumala püha kogukond.
Selle eesmärgi saavutamiseks loodi palju rahvusvahelisi organisatsioone, sealhulgas Perekonnaföderatsioon Maailmarahuks ja Ühinemiseks (FFWPU), Ülemaailmne Rahuföderatsioon (Universal Peace Federation), Naiste Maailmarahu Föderatsioon (Women Federation for World Peace), Noorte ja Üliõpilaste Rahuassotsiatsioon (Association of Youth and Students for Peace – IAYSP), aga ka palju teisi üle maailma.
Eesti külastus 21-23.10.2005
Rev. Sun Myung Moon
Asutaja
Ta asutas mitmeid organisatsioone, sealhulgas 1954. aastal Lõuna-Koreas Soulis Ühinemiskiriku, 1996. aastal Washingtonis Perekonnaföderatsioon Maailmarahuks ja Ühinemiseks ning 2005. aastal New Yorgis Ülemaailmse Rahuföderatsiooni. Ta on tuntud ka nn õnnistustseremooniate korraldajana alates 1960. aastast, aastast, mil ta ise abiellus. Neid nimetatakse sageli massiabieludeks või massipulmadeks. Isa Moon on tuntud ka mitme ajalehe, sealhulgas 1982. aastal The Washington Timesi asutamise poolest.
Õpetused
Sun Myung Mooni kõned on avaldatud üle 600köitelistes kogumikes, peamiselt korea keeles, kuid kõnede väljavõtteid on tõlgitud ja avaldatud väga erinevatesse keeltesse. Tema algupäraseid religioosseid õpetusi nimetatakse Jumalikuks printsiibiks (korea keeles wolli kangron – 원리강론).
Pärand
Isa Moon oli palju enamat kui usujuht. Nii asutas ja toetas ta kümneid organisatsioone, et edendada rahvusvahelist mõistmist ja luua maailmas kestvat rahu. Ta oli totalitaarse, ateistliku kommunismi otsene vastane ja asutas mitmeid organisatsioone, mis arendasid kommunismi süstemaatilise ideoloogilise kriitika. Isa Moon uskus ka tugevalt kultuuri ja sporti kui rahu tagavatesse tegevustesse ning investeeris jalgpalliklubidesse, sümfooniaorkestritesse ja balletti. Juba 1963. aastal moodustas ta lastele mõeldud tantsutrupi Väikesed Inglid (The Little Angels), millest said lõpuks Korea kultuuri silmapaistvad saadikud. Isa Moon investeeris Põhja-Koreasse autotehase rajamisse. Ta nägi nälja ja alatoitumise vastu võitlemise võtmena ookeani ressursse ning investeeris palju kalakasvatusse ning arendas ka kvaliteetseid valgurikkaid kalatooteid.
Sun Myung Moon korraldas religioonidevahelise koostöö edendamiseks pikki religioonidevahelisi konverentse ning tegi ka ettepaneku luua ÜRO juurde religioonidevaheline nõukogu. Ta oli Beringi väina alla tunneli ehitamise tulihingeline pooldaja, et ühendada maailma rahvad rahvusvahelise kiirtee abil. Seda projekti tuntakse kui Beringi väina sild/tunnel projekti.
Dr Sun Myung Mooni elu
Ajajoon
Perekonnaföderatsioon on liikumine, mis – nagu ka Lõuna-Korea, riik, kust see pärit on – on viimastel aastakümnetel läbi teinud hämmastava arengu.
Kui Jeesus Kristus kutsus 1935. aastal pereföderatsiooni asutaja Sun Myung Mooni oma Jumala antud missioonile, kannatasid korealased Jaapani karmi koloniaalvõimu all. Niipea kui Korea 1945. aastal vabastati, allutati põhjaosa, osa, kus isa Moon üles kasvas, halastamatu totalitaarse kommunistliku režiimi alla. Justkui Korea rahvas poleks piisavalt kannatanud, laastas poolsaart meie moodsa aja üks hirmsamaid sõdasid, milles hukkus üle 3 miljoni inimese.
Just sellistes oludes, tugevas vastuseisus, alustas isa Moon tööd, mida Jeesus oli teda tegema kutsunud. Esmalt piinasid noort korealast Jaapani rõhujad. Edasi, kui ta Pyongyangis jutlustas, arreteeris kommunistlik režiim ta ja piinas teda seni, kuni ta oli rohkem surnud kui elus. Aasta hiljem mõistsid nad ta viieks aastaks kohutavasse koonduslaagrisse. On tõesti ime, et ta neist katsumustest elusana välja tuli.
Vaese pagulasena hakkas ta Korea sõja ajal lõunas jutlustama. Mõned kuud pärast sõda, asutas ta koos mõne järgijaga Ühinemiskiriku (Püha Vaimu Assotsiatsioon Ülemaailmse Kristluse Ühinemiseks). Perekonnaföderatsiooni avamise ajaks USA-s 1996. aastal oli liikumine tohutult kasvanud ja levinud enamikesse maailma riikidesse.
Jumalik printsiip (Divine Principle), mis on olnud Isa Mooni ametlik õpetus alates 1960. aastatest, kirjutati peamiselt kristlastele koos sadade piiblitsitaatidega. Isa Moon ütles aga pidevalt, et tema algne kavatsus ei olnud kunagi asutada kirikut ega uut religiooni. Nii ilmus pärast Perekonnaföderatsiooni loomist veel mitu tema õpetusi väljendavat raamatut, mis on kirjutatud palju laiemale publikule.
Perekonnaföderatsioonist sai esimene omataoline liikumine, mille asutasid isa ja ema Moon. Kui Sun Myung Moon 2012. aastal siit maailmast lahkus, jätkas ema Moon tööd nende ideaalide levitamiseks, mida Perekonnaföderatsioon edendab.
Pärast isa Mooni lahkumist on suured usurühmad hakanud isa ja ema Mooni õpetusi omaks võtma.
Dr. Hak Ja Han Moon
Algus päevad
Dr Hak Ja Han sündis 10. veebruaril 1943 (idamaise kuukalendri järgi esimese kuu 6. päeval) Shineui külas, Anju rajoonis, praeguses Põhja-Koreas. Tema vanemad olid pühendunud kristlased. Ta oli ainus laps, sest tema vanemad elasid poliitiliste rahutuste tõttu eraldi. Kui kommunistid Põhja-Koreas võimule tulid, pandi toona viieaastane Hak Ja Han koos emaga üheteistkümneks päevaks vangi. Et pääseda kristlaste verise tagakiusamise eest, põgenes ta 1948. aastal koos ema ja vanaemaga, kes mõlemad kuulusid karismaatilistesse liikumistesse Lõuna-Koreasse, kus nad kolmekesi asusid lõpuks elama Daegu linna. Tema ema Soon-ae Hong (1914-1989) kohtus 1956. aasta märtsis tollal äsja asutatud Ühinemiskirikuga, millega ta koos tütrega ühines.
Ema süda
Hak Ja Han sai katoliiklikus kutsekoolis meditsiiniõe koolituse. 11. aprillil 1960 abiellus ta Ühinemiskiriku asutaja Sun Myung Mooniga (1920-2012). Järgmise 21 aasta jooksul sündis neil 14 last – seitse tütart ja seitse poega. Ema Moon, nagu liikmed teda hellitavalt kutsuvad, on nüüdseks vanaema üle 40 lapselapsele ja temast on saanud ka vanavanaema. Lisaks kõigi lastega tegelemisele on ta koos abikaasaga alati hõivatud olnud. See tõi endaga kaasa pingelise reisiplaani. Sun Myung Mooni autobiograafias “Rahuarmastav maailmakodanik” kirjutab ta, et abikaasa oli laste pärast alati mures: “Tema armastus laste vastu oli nii suur, et ta ei lasknud päevagi mööduda ilma kirju ja postkaarte kirjutamata ja lastele saatmata, kui ta oli kodust ära ja reisis minuga erinevatesse maailma paikadesse kõnereisidel”.
Pärast pere kolimist USA-sse 1972. aastal esines ta koos abikaasaga lugematul arvul avalikel konverentsidel ja festivalidel, seminaridel ja Ühinemisliikumise üritustel. Samuti veetis ta palju aega koos abikaasa ja teiste pereliikmetega looduses – lõhepüügil Alaskal ja reisidel Lõuna-Ameerika Pantanali märgaladele. Nii tema kui ka tema abikaasa olid väga mures keskkonnaprobleemide ja keskkonnakriisi pärast, mida kirjeldatakse üksikasjalikult raamatus „Rahuarmastav maailmakodanik".
Pärand
Hak Ja Hanist sai Naiste Maailmarahu Föderatsiooni esimene president, naisliikumise, mille ta koos abikaasaga 1992. aasta aprillis Soulis asutasid.
Sellest aastast alates tegi ta algust mitme kõneturneega. Ta pidas avalikke kõnesid enam kui 100 riigis üle kogu maailma. 1993. aastal esines ta ÜRO hoones New Yorgis ja Kapitooliumis, USA Kongressis, Washingtonis. Pekingi visiidi ajal korraldati heategevusprojekti edendamiseks kohtumine Hiina presidendi Deng Xiaopingi pojaga. Hak Ja Han pälvis meedias palju tähelepanu, kui ta rääkis USA endise presidendi George W. Bushi ja tema abikaasa Barbaraga rahuüritustel 1995. aasta septembris Tokyos ja teistes Jaapani linnades.
Hak Ja Han on Perekonnaföderatsiooni Maailmarahuks ja Ühinemiseks ja Ülemaailmse Rahuföderatsiooni kaasasutaja.
Talle on omistatud palju audoktori kraade.
Peale abikaasa surma 2012. aastal on ta vaid jätkanud oma eluaegseid jõupingutusi, et ehitada siia maa peale taevariik, rahumeelne maailm, mis põhineb harmoonilistel peredel ja indiviididel. Ta on käivitanud ka märkimisväärseid uusi algatusi, nagu Sunhaki rahupreemia.
Ta on eriti huvitatud Korea poolsaare taasühendamisest ning viimastel aastatel on ta võtnud initsiatiivi korraldada suuri rahuavaldusi Lõuna-Korea suurimates linnades ning esinenud suurtel rahukoosolekutel üle 10 000 osalejaga maailma suuremates linnades. sealhulgas Viinis, New Yorkis, Sao Paulos, Tokyos, Bangkokis, Busanis, Osakas ja Nagoyas.
Hak Ja Han on ehk kõige paremini tuntud masspulmade poolest, mida ta koos abikaasaga viisid läbi aastaid. Pärast tema surma on ta igal aastal jätkanud selliste suurte õnnistustseremooniatega.
Koos oma abikaasa Sun Myung Mooniga kannab Hak Ja Han tiitlit "Tõelised vanemad".
Tema nime kirjutatakse mõnikord Hak Ja Han Moon, eriti läänemaailmas. Lõuna-Koreas ei võta naised abielludes mehe nime, kuid lääneriikides lisatakse tema nime järele sageli "Moon", et teha selgeks, et tegemist on Sun Myung Mooni naisega. Korea kirjas on nimi 한학자 – Han Hak-ja. Perekonnanimi kirjutatakse alati esimesena. Perekonnanime Han hääldatakse pika a-ga. Hak Ja on kaks eesnime, mõnikord kirjutatakse Hak-ja ja mida hääldatakse lühikese a-ga.
2020 aastal kirjutas ema Moon oma autobiograafia "Rahuema".
Perekonnaföderatsioon registreeriti Eestis 7. juunil, 2018.
Kirjutage meile!
Aadress
Perekonnaföderatsioon Maailmarahuks ja Ühinemiseks
Lai 1o-4, Tallinn, Harjumaa, 10133, Eesti Vabariik